Menu
A+ A A-

DJ Blendmaster RIP

DJ Blendmaster RIP - oto co o sobie pisze: "Jestem producentem hip-hopowym, DJ'em, raperem. Obecnie studiuję kierunek muzyczny - Sonic Arts. Mieszkam w Londynie jednak pochodzę z Warszawy z Bródna. Mieszkałem również przez długi czas na przedmieściach WWA w Ząbkach oraz 5 lat w Leeds".

Najbardziej interesuje się klasycznymi bitami i oldschoolowym rapem, choć jarają go też nowe produkcje oparte na elektronicznych brzmieniach. Inspirację do robienia bitów czerpie z każdego rodzaju muzyki. Pasjonują go wszelkie remixy, różne mash-up'y (zwane także blend'ami) czyli połączenia wokali (rap, śpiew) z podkładem muzycznym (instrumentalem) innej piosenki.

DJ Blendmaster Rip nagrał video mixtape, który prezentuje historyczne klasyki amerykańskiego Hip-Hopu. Każdy kawałek jest z innego roku, zaczynając od pierwszych, które przebiły się poza podziemie w 1979 roku. To właśnie wtedy powstał numer „Rapper’s Delight” grupy The Sugarhill Gang, który zapoczątkował wybicie się rapu do szerszego grona odbiorców.

Cały set jest pierwszą częścią kompilacji, która obejmuje 20 lat gatunku (1979-1998). Kolejna część obejmująca kolejne 20 lat, ukaże się w niedalekiej przyszłości. Pomysł ten powstał ze względu na jubileusz 40 lecia powstania kultury Hip-Hop’u, za co uznaje się pierwsze imprezy, które rozpoczął DJ Kool Herc w 1973 roku.

Strony, na których można znaleźć produkcje, blendy, mixy, etc. DJ'a Blendmaster RIP'a:

Sprawdźcie jeden z blendów Blendmastera, na jego youtube'owym kanale znajdziecie tego więcej.

Polska / UK Warszawa / Londyn
Facebook www.facebook.com/DJ.Blendmaster.RIP
Youtube www.youtube.com/user/onufrus
agencja reklamowa tarnów agencja reklamowa kraków pomiar czasu pomiar czasu na zawodach