Menu
A+ A A-

Tazman aka TazTBM

Tazman aka TazTBM to beatmaker, który mieszka obecnie na północy Szkocji, dokładnie w Inverness. Należy do ekipy MassivGroup, która składa się w większości z Polaków mieszkających na Wyspach. Do UK przyjechał z Brańska, miasta położonego niedaleko Białegostoku.

 

Rocznik '86. Przygodę z beatmaking'iem zaczął już w technikum, chociaż bardziej woli określenie "próby robienia bitów lub czegokolwiek bito-podobnego". Tak na serio wziął się za robienie bitów już na emigracji. Przeważnie sampluje i dogrywa kolejne dźwięki na kontrolerze midi.

 

Mówi, że największą przyjemność sprawia mu sampling z czarnych płyt, chociaż nie ogranicza się tylko do tego, sampluje wszystko co się da np. muzykę z gier video, z filmów, z seriali telewizyjnych itp.

 

Jest otwarty na różne style i podgatunki, co można usłyszeć w jego produkcjach. Od klasycznych bitów przez syntetyki po psycho-rapowe produkcje. Oprócz gatunku rap/hip-hop czasem zdarza mu się popełnić coś z kategorii dancehall, reegaeton lub jeszcze coś innego.

 

W 2011 roku pojawił się jego wspólny projekt "Pierwotne Prawdy" z raperem Pemesem na zasadzie beatmaker/mc. W 2012 roku TazTBM pod ksywą DJ Blendyta zrobił i wrzucił do internetu blendtape "Królewskie blendy". Początek 2013 to siedem bitów Tazmana na EP'ce SzabliSWD "Wyraźny Widok Świata". Oprócz tego można w internecie usłyszeć jego remixy, blendy, instrumentale, pojedyncze tracki różnych mc na jego bitach plus pojedyncze bity na kilku innych rapowych projektach.

 

"Dzień jest zdecydowanie za krótki i winyli nigdy wystarczająco" - mówi, "jednak zajawka i efekty motywują. Jest i kilka oryginalnych pomysłów na kolejne materiały, więc gdzieś tam na pewno pojawią się nowe rzeczy ode mnie".

 

Linki:

http://soundcloud.com/tazman-hip-hop-beats

http://www.youtube.com/user/thecamzat

http://www.youtube.com/user/MassivGroup

http://www.youtube.com/user/massivlebelTV

 

Polska / UK Brańsk / Inverness
Facebook tazmac@tlen.pl
agencja reklamowa tarnów agencja reklamowa kraków pomiar czasu pomiar czasu na zawodach