Menu
A+ A A-

Galon nrSekta

Galon nrSekta - raper pochodzący z Nowej Rudy (woj.dolnośląskie). Urodzony 22.09.1989 w Nowej Rudzie, obecnie mieszkający na Wyspach Brytyjskich wraz z żoną i córką.

 

Swoją historię z hip-hopem zapoczątkował w roku 2003, kiedy to jako słuchacz jedynie katował bezustannie takich wykonawców jak Liroy, Karamba, Kaliber 44, Trzeci Wymiar, Wzgórze Ya-Pa 3, Slums Attack, Killaz Group. Nie był jeszcze świadomy tego co to hip-hop, lecz jarała go wolność słowa, tagi na murach, mikrofon. "To co czułem - o tym słuchałem i to był cały sęk. Wiedziałem, że to TO" -mówi Galon.

 

W roku 2005 wraz z ziomkami z miasta zaczęli pisać pierwsze teksty, kraść pierwsze bity, grać pierwsze koncerty pod nazwą Alter Ego. Późniejsza ciężka życiowa sytuacja Galona, jego konflikt z prawem, nie pozwalał mu na oficjalne tworzenie i rozwój muzyczny. Aż do roku 2007, kiedy to powstawały z ziomkami pierwsze sesje freestylowe, które trwały w jego mieszkaniu nawet po 5 dni. "To była masakra! Patrząc na to z perspektywy czasu, ale wspominam to bardzo dobrze i pozdrawiam z tego miejsca Didosa, Benia, Dextera, Arcziego, Siwego, Siwego Zielińskiego, Kempę. To był czysty underground. Mam zarejestrowane kilka tracków, ale broń Boże nie są one do opublikowania dla ludzi z zewnątrz" - wspomina.

No i przełomowy rok 2008. Wtedy to związał się ze swoją obecną żoną. Wszystko ustabilizowało się i brnęło w coraz lepszym kierunku. Wtedy też powstały pierwsze świadome w pełni tracki, w których rozróżniał już białe od czarnego. "Wtedy też mój serdeczny ziomek Ś.P. Buła podbił do mnie z materiałem innego ziomka z naszych rewirów. Kiedy puścił mi numer Karola "Wychodzę", od razu wiedziałem, że chcę z nim nagrywać, że wspólnie zrobimy dobry materiał. Zadzwoniłem do Karola, zjawił się u mnie w minutę i zaczęliśmy od razu pracę nad kawałkiem i zaowocowało to naszym wspólnym pierwszym numerem "Współpraca". To był track nagrany tuż przed moim wyjazdem. Wyjeżdżałem na wyspy wraz ze swoją kobietą, ale współpraca z KaeReL, jaką zapoczątkowaliśmy rozwinęła się bardzo dobrze i tak powstała nrSekta. Zrobiliśmy jeden mixtape pt. "Na bitach zza oceanu". Obecnie nagrywamy drugi lokalny mixtape pt."Tajemnice Domów Tkaczy" - tak w skrócie opisuje Galon.

 

W chwili obecnej Galon pracuje nad solowym albumem pt. "Wychowanek", który niebawem będzie dostępny dla każdego. Za produkcje odpowiadają takie osoby jak Konecki, Feru, Arczi, Sobol, Jardo, Yellow oraz Neser. Na scenie lokalnej w UK Galon współpracuje i trzyma stały kontakt z takimi artystami jak: Artekfaktem, Bujko, Wasiak, Dread, Gonzo, Cycu, Sara, Wiśnia, Szaman, Miss Emdezet, DJ Sokol i DJ Furmann.

 

Galon podsumowując -"Jestem tutaj nie z przypadku, a z czystej zajawki. Nie odpierdalam komercji, mówię co myślę, robię co czuję i wkładam w to pracę, jak każdy kto robi coś z prawdziwej pasji. Nieważne czy są to szachy, piłka nożna, czy rap. Każdy z nas jest prawdziwy, bo robi to z serca. Pozdrawiam wszystkie dobre mordeczki! "Działaj w zgodzie z samym sobą" - ja idę tą drogą!".

 

Polska / UK Nowa Ruda / Bradford
Facebook www.facebook.com/nrSekta
agencja reklamowa tarnów agencja reklamowa kraków pomiar czasu pomiar czasu na zawodach