Menu
A+ A A-

Wiśnia

Wiśnia - rocznik 1982. Niegdyś w Polsce reprezentował małopolską scenę, a konkretnie miasto Jana Pawła II - Wadowice. Zamieszkuje wyspy od 2005 roku, początkowo rejony Manchesteru , a  od 2007 i tak niezmiennie do dzisiaj mieszka w Bristolu.

 

Z kulturą hip-hop nieustannie związany już od dzieciństwa poprzez zajawkę na rolki. Później. deskorolkę i graffiti, muzyka hip-hop przewijała się w jego życiu non stop. I tak po paru latach biernego słuchania i zagraniu paru imprez jako DJ nadszedł czas czynnego wykonania czego owocem są powstające pierwsze nielegalne nagrywki Wiśni wraz z Guzikiem. Którzy zakładają skład Oficial i finalnie puszczają w eter nielegala w 2002 roku.

 

I tak przyszedł czas burzliwych wydarzeń, które w końcu powodują, że Wiśnia w 2005 ląduje w UK. W między czasie powstaje kilka solowych numerów oraz wspólny kawałek Oficiala wraz z wadowickim składem Memento Mori pod tytułem „Szafa Gra”, który odbija się szerokim echem. 

 

Wśród ówczesnej kumatej miejskiej społeczności. W 2007 roku Wiśnia przypadkowo ląduje na jednym kwadracie  z producentem i MC Rafałem, Gruszką,  GRS-em (EIGHT PRO), których wspólne egzystowanie i zajawka doprowadza do nagrania w 2008 krążka pod tytułem: Emigranci – Wyspa Skarbów (http://uk.myspace.com/emigranciwyspaskarbow), który był jednym z pierwszych tego typu projektem na wyspach.

 

W 2011 Wiśnia poznaje Dreada, z którym nagrywają kilka numerów oraz grają wspólnie parę koncertów. Oprócz tego Wiśnia ostatnio brał gościnny udział w projektach z Artekfaktem oraz Galonem z nrSekty. Obecnie pracuje nad solowym projektem, który powinien pojawić się jeszcze w 2013.

 

 

Polska / UK Wadowice / Bristol
Facebook www.facebook.com/WiSniAowy
agencja reklamowa tarnów agencja reklamowa kraków pomiar czasu pomiar czasu na zawodach