Menu
A+ A A-

Toru

Przedstawiamy sylwetkę rapera Toru - reprezentanta Wrocławia, mieszkającego obecnie w Sheffield.

Pojawił się wśród nas dwudziestego pierwszego stycznia tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego piątego roku. Do piętnastego roku życia w otoczeniu Starego Miasta. Tam też miał okazję pierwszy raz polepić wersy z beat'em.

Jako szesnastolatek wyjechał za granicę i tam nagrał swoją pierwszą płytę, której tytułu nie pamięta. Wokale wykrzyczał do mikrofonu obsługującego komunikator skype, a za warsztat produkcyjny posłużył mu program E-Jay. Zajarany muzyką zaczął kontynuować zajawkę i po powrocie do kraju w roku 2004 nagrał następną płytę. Mixtape pod tytułem "BEZ KITU".

Przez następnych kilka lat zajawka opierała się tylko i wyłącznie na freestyle'ach. 2008 rok to kolejny mixtape pod tytułem "PREMIEROWY MIXTAPE". Pod koniec 2007 roku powstaje ekipa SUSPECTS crew, którą założył wraz z GRYMASEM. Później dołączają do nich SPAJTA, RIZM i DIEM. Po wielu przejściach ekipa 3S zawiesza swoją działalność nagrywkową na bliżej nie określony czas.

2010 "Funkiel Nufka" mixtape Tora zrealizowany przez niego samego w Wypal to studio u LISTONOSZA, a na nim takie numery jak: "BEJBE, BEJBE" czy "AŻ PO KRES"!!! Rok 2010 to także początki zabaw z programem FL Studio i od tamtej pory szlifuje swoje skillsy także jako beatmaker.

Początek 2011 to trochę opóźniony ciągłymi melanżami i walką z mrozem kolejny mixtape zatytułowany "NASZA PASZA" i pierwszy skończony klip do kawałka "WSTĘP", który promował najnowszy solowy projekt.

Aktualnie pracuje nad projektem, którego szczegółów nie zdradza, jedyne co wiadomo że będzie on mocno osadzony w klimacie TRAP/CRUNK/DIRTY SOUTH!!!

Zapraszamy do obejrzenia klipu Tora do kawałka "I want play" w całości zrealizowanego przez Crunk DAT! Produkcja / rymy / montaż / mix / master: Toru, kamera: Diem / Krejz.

Polska / UK Wrocław / Shefield
agencja reklamowa tarnów agencja reklamowa kraków pomiar czasu pomiar czasu na zawodach