Menu

Album Emena "Domino" wycofany ze sprzedaży

W poniedziałek na fanpage'u Emena pojawiło się oficjalne oświadczenie rapera dotyczące problemów prawnych związanych z albumem "Domino" czego końcowym efektem jest wycofanie krążków z dystrybucji.


Sprawa dotyczy sampla użytego w singlowym utworze "Boeing" wyprodukowanym przez Emena, który na początku został wyciszony, a później całkowicie zablokowany na serwisie youtube. Okazuje się, że muzyk wykorzystał próbkę dźwięku do której nie miał praw. Sytuacja była na tyle poważna, że jedynym rozwiązaniem było wycofanie płyty ze sprzedaży.

Oto oświadczenie Emena (pisowania oryginalna):
"Ważne info ejkejej cofnęli mi legala. :)))) jak pare osób mogło zauważyć - jakiś czas temu zniknął dzwięk w klipie do "Boeing", a chwilę później cały klip. Powód to naruszenie praw autorskich, blablabla. W skrócie - sampel niewyczyszczony, major się połapał i nie wyrazili zgody na rozpowszechnianie utworu - a za czym idzie - płyt CD. Co więcej - za darmo też nie możemy rozdawać materiału bo to też byłoby ŁAMANIE PRAWA Winę biorę na siebie bo zjebałem a) samplując popularny numer b) nie informując wytwórni o samplu. Co prawda bardzo na nieświadomce, bo przez 8 letnią edukacje w UK, muzyczne liceum i kierunek na studiach przywykłem do NORMALNEGO prawa, bo tutaj ludzie raczej nie są 10 lat za Murzynami i ogarniają, że samplowanie to też sztuka a nie KRADZIEŻ. Co prawda rzadko staram się loopować, ale w tym wypadku nie było innej opcji bo takiego klimatu nie dało się osiągnać inaczej.. Ale chuj, who cares.

Urban jak zawsze fair w stosunku do mnie, do więźnia nie pójdę, kare zapłacimy i będzie si, ale szkoda mi pracy nad tym materiałem, zdjęcami, grafiką, wydaniem, miksem. Na szczęście po wpisaniu "Emen - Domino" w google ciągle możecie dotrzeć do MUZYKI (#peb) Na iTunes i Deezer też płyta jest, tylko bez tego numeru.

Wrzucam link do acapelli Boeinga - Jeżeli jesteś producentem to może masz ochotę zremiksować ten numer. Jak dostanę jakiś kozacki remiks to puścimy to z klipem przez kanał UrbanRec i może chociaż z wyświetleń jakieś hajsy wpadną żeby pokryć trochę kosztów. A każdemu producentowi który zrobi fajny remiks wyślę płytę Domino (oczywiści wytłoczę nowe CD bez kawałka Boeing, bo to byłoby łamanie prawa!).

Pis joł, od teraz jeno mikstejpy".

DOWNLOAD ACAPELLI

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
powrót na górę
agencja reklamowa tarnów agencja reklamowa kraków pomiar czasu pomiar czasu na zawodach