Menu

Tam gdzie da się żyć - dokument o polskiej emigracji w UK

Drugiego stycznia w sieci pojawił się zapowiadany od jakiegoś czasu dokument Magdaleny Piejko "Tam gdzie da się żyć". Naszym zdaniem obraz przedstawia w realistyczny sposób jak żyje się tysiącom Polaków na Wyspach. Jednym z bohaterów jest znany czytelnikom naszego portalu Dawo Neti.


"Tam gdzie da się żyć" to historia kilku osób i rodzin rozsianych po Wyspach. Każdy ma swoją historię związaną z życiem w Polsce, decyzją o wyjeździe, swoją opinię o emigracji oraz o ojczyźnie. Wielu z nich chciałoby kiedyś wrócić do normalnej Polski.

Co takiego jest w UK czy Irlandii czego nie ma w Polsce, że ludzie którzy przyjeżdżają tutaj na kilka miesięcy zostają na całe życie lub co najmniej kilka lat? Oglądając ten film będziecie na pewno bliżej odpowiedzi na to pytanie.

Decyzję o wyświetleniu filmu na razie podjęła jedynie TV Republika i podejrzewamy, zresztą nie tylko my, że będzie to jedna z nielicznych jeśli nie jedyna polska stacja telewizyjna zainteresowana tym tematem. W filmie pada wielu gorzkich słów na temat sytuacji polityczno-gospodarczej naszego kraju, a to jak wiadomo jest w niesmak zarówno politykom jak i służącym im mediom.

Co Wy sądzicie o filmie? O emigracji? O życiu w UK? Myślicie o powrocie do Polski?

Media

1 komentarz

  • Elsa

    Tęsknię za Polską :( Za kuchnią i wieloma innymi rzeczami. Póki co przyjaciele wysyłają mi paczki. Na szczęście nie bankrutują przez to, bo kuriera zamawiają tanio przez globport.com :)

    napisane przez Elsa sobota, 01, sierpień 2015 18:14 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
powrót na górę
agencja reklamowa tarnów agencja reklamowa kraków pomiar czasu pomiar czasu na zawodach