Menu

Recenzja: Emen - Przedmieścia

Emen to reprezentant Dąbrowy Górniczej, który obecnie mieszka w Manchesterze. Jego najnowszy album "Przedmieścia" jest owocem rocznej pracy rapera, który wyprodukował go w większości własnymi siłami.

 

"Przedmieścia" to spójna muzycznie i lirycznie płyta, opowiadająca o osobistych przeżyciach autora. Gorąco polecam ją fanom story-tellingu. Charakterystyczny i nasycony emocjami wokal Emena sprawia, że odbiorca łatwo może wczuć się w sytuacje opisywane przez rapera.

 

Album "Przedmieścia" to bardzo osobiste refleksje na temat realiów życia na emigracji, relacji damsko-męskich, marzeń, ambicji i ciągłej walki o byt. Na płycie nie brakuje gości: kilka utworów wyprodukował Nowik, Totepady i Kryhoo, wokalnie udzielili się Ebro (przyjemne flow), Joterpe (props za zwrotkę i flow), Sandra i Duchu (interesujące flow) oraz Marcin Kiraga, który dograł gitary do dwóch tracków.

 

Moją szczególną uwagę zwróciło kilka utworów: "Pozłacana jesień", który jest psychoanalityczną rozkminką ‘zepsutych’ kobiet; "Trzy godziny po północy" z melancholijnymi riffami Marcina Kiragi, +48 - koncept telefonicznego dialogu z ziomkami z Polski.

 

Do utworu "Tulipany" powstał klip. Jest to bardzo refleksyjny kawałek o motywacji, ambicji i determinacji w walce z trudami życia codziennego: ‘Nie chcę żeby na moim pogrzebie płakali / rozrzuć tylko kolorowe tulipany’. Kolorowe tulipany to symbol uczuć: ‘Jestem jak tulipan żółty / reprezentuje uśmiech / pomarańczowy pasję / puść mnie bo tu nie ma dla mnie więcej niż wolność nawet jeśli upadnę’.

 

Moje jedyne subiektywne zastrzeżenie to kilka wulgaryzmów, które trochę skaleczyły mi uszy (z wiekiem chyba spadła mi tolerancja na liryczną ordynarność). Poza tym świetna płytka, moim zdaniem warta przesłuchania: charyzmatyczne flow Emena, poruszające historie i przyjemne, subtelne bity.

 

Album możecie kupić na terenie Wielkiej Brytanii, więcej informacji: http://www.rapwuk.com/index.php/newsy/item/276-album-emen-przedmie%C5%9Bcia-dost%C4%99pny-w-uk.

 

Emen na facebooku: www.facebook.com/totenemen

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
powrót na górę
agencja reklamowa tarnów agencja reklamowa kraków pomiar czasu pomiar czasu na zawodach