Menu

Relacja z Freestyle'owej Bitwy o Funty @ Leicester

W miniony piątek w Leicester Square w Leicester odbyła się pierwsza Freestyle'owa Bitwa o Funty organizowana przez Funty Wole oraz nasz portal.


W zapisach do Bitwy udział wzięło 15 zawodników z całej Wielkiej Brytanii. Niestety na starcie pojawiło się tylko 11. Nie wszyscy mogli dotrzeć na czas do Leicester z innych części kraju, a inni wybrali koncert JWP, który odbywał się równolegle w innym klubie w Leicester. Pomimo drugiego wydarzenia w mieście, w którym zorganizowana została BoF, w Leicester Square zjawiło się wiele osób spragnionych czegoś innego niż standardowego koncertu. I nie zawiodło się.

Za gramofonami ton nadawał DJ Frico, a rolę prowadzącego świetnie spełniał Deer, któremu z niebywałą łatwością przychodziło temperowanie czasami nad wyraz rozpalonych temperamentów zawodników, a także publiki.

W eliminacjach udział wzięło jak już wcześniej wspominałem 11 zawodników. Do ćwierćfinału dotarło 5 plus jeden zawodnik, który otrzymał dziką kartę w eliminacjach, był to Papa Tunde. Z ćwierćfinałów do półfinałów bezpośrednio awansowali Zavek, El Pablo i Majkel, a spośród trzech przegranych w ćwierćfinałach (Młodzian, Papa Tunde oraz Wac) rozegrana została jeszcze jedna bitwa o ostatnie miejsce w półfinale. Wygrał Młodzian.

W półfinale powstały dwie ciekawe pary. Majkel z Młodzianem znali się już bardzo dobrze z poprzednich imprez w Leicester. Zdarzyło się nawet dwa razy w przeszłości, że pojedynkowali się już na wolno. Pojedynek był bardzo zacięty, publika nie potrafiła jednoznacznie wskazać zwycięzcy, zarządzano dogrywki, jednak ostatecznie wygrał Młodzian. W drugim pojedynku spotkali się koledzy pochodzący z tego samego miasta zarówno w Polsce jak i UK (Bartoszyce/Sheffield). Smaczku dodawał fakt, że to El Pablo jest jedną z osób która zainteresowała Zavka freestyle'em. Drugi półfinał, który nazwano "bratobójczym" na swoją korzyść rozstrzygnął Zavek.

W walce o trzecie miejsce El Pablo pokonał Majkela, natomiast w finale Zavek wygrał z Młodzianem i wyłoniła się czołowa czwórka pierwszej Bitwy o Funty.

Wyniki:
1. Zavek (Sheffield)
2. Młodzian (Peterborough)
3. El Pablo (Sheffield)
4. Majkel (Leicester).

Po części freestyle'owej kontrolę nad muzykę przejął DJ KRS Skils, który zagrał drum'n'bassowego seta, a na mikrofonie nadal trwały freestyle'owe wariacje.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim osobom oraz firmom, które przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia:
- Deer
- DJ Frico
- DJ KRS Skills
- Street Records Londyn
- Banita Recrds Leicester
- Phantom Music Studio Bristol
- BestSeeds.eu
- erasetatooremoval.co.uk
- producent Golec
- Bro Brothers
- No Gravity TV.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
powrót na górę
agencja reklamowa tarnów agencja reklamowa kraków pomiar czasu pomiar czasu na zawodach